For syvende året inviterte IL Moingen til årets store happening på Holemoen.

1.200 hygget seg på Dansegalla. Særlig Anne Nørdsti, som har en hurtigvoksende fanklubb i Modum. Men ikke bare der. Fra mange kanter av Norge strømmer dansegallaentusiastene til når de hører at Nørdsti står på scenen på Sysle.

Hennes egen versjon av ”Bjørnen sover” og mange andre kan fansen. De sang med av full hals.

Jørgen Åby og Randi Åby er store fan. Likeledes Jeanette Müller som med hell bød opp dansebanddronningen.

- Det er fjerde året jeg synger her på Holemoen. Veldig hyggelig sted og hyggelig publikum, sier Nørdsti og roser IL Moingen for arrangementet.

Nørdsti forteller at hun er i ferd med å utgi CD med Lasse Stefans og at populariteten hennes øker i Sverige.

På scenen lørdag sto også Ingemars, som har 25-årsjubileum neste år.

I det varme sommerværet var det høy stemning i serveringsteltene på idrettsplassen på Sysle. Danseløver var det mange av. Ann Birgit Rougnø Zvanut og Ola Magne Kirkebøen svingte seg til Ingemars.

- Kjempeflott arrangement. Og veldig bra musikk, skryter de.