MODUM: Politiet rykket i natt ut til Modumveien etter melding om at en personbil hadde kjørt ut av veien. Bilen lå et godt stykke unna hovedveien da politiet kom frem.
Bilen, som lå hvilende i et tre med tenningen på, måtte sikres av Brannvesenet. Bilberging måtte også bistå for å få opp bilen.
Politiet melder at føreren var en ung kvinne fra Gjøvik. Hun fremsto oppegående og hadde kommet seg ut av bilen da politiet kom til stedet. Ifølge Sørøst politidistrikt erkjenner hun at hun var uoppmerksom i en sving og kjørte dermed ut.
Kvinnen ble tatt hånd om av ambulanse for helsesjekk, og hun får beslaglagt førerkortet som følge av hendelsen.
Stans i Strømsåstunnelen
Også i Strømsåstunnelen fikk et kjøretøy problemer i natt etter en stans. Dette førte til at Veitrafikksentralen stengte tunnelen en kort periode mellom rundt klokka 01 og 02 i natt.
Det viste seg at bilen hadde problemer med en girkasse som hadde røket. Tunnelen ble åpnet igjen så fort bilen var fjernet av bilberging.