DRAMMEN: Klokken 21.30 onsdag kveld stanset en patrulje et kjøretøy på E18 i sørgående retning ved Kobbervikdalen.

Føreren av bilen var en mann i 60-årene, tilhørende Kragerø.

– Det var andre bilister som ringte inn og sa at bilen kjørte vinglete, sier operasjonsleder Tor Egil Groth i Sørøst politidistrikt til Drammens Tidende.

Bilen ble kontrollert og det viste seg at bilen hadde både bruksforbud og begjæringer. Den ble derfor avskiltet, og mannen fikk beskjed om å skaffe tauebil. Han måtte også selv skaffe alternativ transport hjem.

– Man kan spekulere i hvorfor bilen vinglet, men det var ikke noe mistanke om rus, sier Groth.

Politiet kjørte derfor videre – og det gjorde visst mannen også.

– Like etter kom han kjørende uten skilt, sier Groth.

Han ble derfor stoppet igjen. Politiet sørget denne gangen for borttauing av bilen, og kjørte også mannen til nærmeste bensinstasjon.

– Han blir anmeldt, vil få bot og må fortsatt finne en måte å komme seg hjem til Kragerø på, sier Groth.

Boten for å kjøre uten skilt er 2.750 kroner.