DRAMMEN: Det ble offentliggjort på eurosport.no fredag formiddag.

Strømsgodset møter nyopprykkede Jerv i seriestarten i fotballens eliteserie søndag 3. april (kl. 18.00).

Dette er Grimstad-laget Jervs første kamp i Eliteserien i historien.

Godset møter Molde på hjemmebane i 2. serierunde søndag 10. april (18.00), og deretter Haugesund på bortebane mandag 18. april (18.00), som er 2. påskedag.

I årets andre kamp på Marienlyst er Sandefjord motstander lørdag 23. april (kl. 18.00).

Det ble for øvrig bortekamp for SIF på fotballens festdag 16. mai (mandag). Da går turen til Kristiansund, og match kl. 18.00.

Godset avslutter seriespillet med kamp mot regjerende mester Bodø/Glimt på Marienlyst søndag 13. november (17.00).

De marineblå har dessuten fått hjemmekamp mot Jerv i helga da Elvefestivalen arrangeres - 20./21. august.

På grunn av fotball-VM i Qatar 21. november-18. desember så blir Eliteserien ferdigspilt til midten av november i år.

Oppsettet for 1. divisjon kom også fredag. Mjøndalen rykket som kjent ned fra Eliteserien, og skal spille på nivå to for første gang siden 2018.

MIF serieåpner hjemme mot nyopprykkede Kongsvinger mandag 4. april kl. 18.00. I 2. serierunde er det bortekamp mot Start som står på menyen. Igjen er det mandagskamp – mandag 11. april (18.00).

I årets hjemmekamp nummer to på Consto Arena så spiller bruntrøyene mot Stjørdals/Blink tirsdag 19. april (18.00).

Ellers får ikke Mjøndalen 16. mai-kamp. De spiller i stedet hjemmekamp dagen før, 15. mai, mot KFUM Oslo (18.00).

Serieavslutningen er mot Stabæk borte lørdag 29. oktober (15.00). Hjemmekampen mot Brann er for øvrig mandag 10. oktober (18.00).

Godsets terminliste:

Runde 1: Jerv (b), søndag 3. april kl. 18

Runde 2: Molde (h), søndag 10. april kl. 18

Runde 3: Haugesund (b), mandag 18. april kl. 18

Runde 4: Sandefjord (h), lørdag 23. april kl. 18

Runde 5: Rosenborg (h), søndag 8. mai kl. 18

Runde 6: Kristiansund (b), mandag 16. mai kl. 18

Runde 7: Vålerenga (h), søndag 22. mai kl. 18

Runde 8: Bodø/Glimt (b), onsdag 25. mai kl. 18

Runde 9: Viking (h), lørdag 28. mai kl. 18

Runde 10: Sarpsborg 08 (b), lørdag 18. juni kl. 16

Runde 11: Lillestrøm (h), søndag 26. juni kl. 18

Runde 12: Aalesund (b), søndag 3. juli kl. 18

Runde 13: Odd (h), lørdag 9. juli kl. 18

Runde 14: Tromsø (b), søndag 17. juli kl. 18

Runde 15: HamKam (h), søndag 24. juli kl. 18

Runde 16: Molde (b), søndag 31. juli kl. 18

Runde 17: Sarpsborg 08 (h), søndag 7. august kl. 18

Runde 18: Viking (b), søndag 14. august kl. 18

Runde 19: Jerv (h), søndag 21. august kl. 18

Runde 20: Sandefjord (b), søndag 28. august kl. 18

Runde 21: Aalesund (h), søndag 4. september kl. 18

Runde 22: Lillestrøm (b), søndag 11. september kl. 18

Runde 23: Kristiansund (h), søndag 18. september kl. 18

Runde 24: Vålerenga (b), søndag 2. oktober kl. 17

Runde 25: Tromsø (h), søndag 9. oktober kl. 17

Runde 26: Rosenborg (b), søndag 16. oktober kl. 17

Runde 27: HamKam (b), søndag 23. oktober kl. 17

Runde 28: Haugesund (h), søndag 30. oktober kl. 17

Runde 29: Odd (b), søndag 6. november kl. 17

Runde 30: Bodø/Glimt (h), søndag 13. november kl. 17

Eliteserien i fotball 2022

Slik spilles Eliteserien i fotball i 2022:

1. runde (2. og 3. april):

HamKam – Lillestrøm, Molde – Vålerenga, Aalesund – Kristiansund, Haugesund – Sandefjord, Jerv – Strømsgodset, Sarpsborg – Viking, Odd – Tromsø, Bodø/Glimt – Rosenborg.

2. runde (9. og 10. april):

Lillestrøm – Jerv, Sandefjord – Bodø/Glimt, Kristiansund – Sarpsborg, Strømsgodset – Molde, Rosenborg – Odd, Tromsø – HamKam, Vålerenga – Haugesund, Viking – Aalesund.

3. runde (18. april):

Aalesund – Tromsø, HamKam – Sandefjord, Haugesund – Strømsgodset, Jerv – Kristiansund, Molde – Lillestrøm, Sarpsborg – Rosenborg, Odd – Viking, Bodø/Glimt – Vålerenga.

4. runde (23. og 24. april):

Odd – Aalesund, Strømsgodset – Sandefjord, Kristiansund – HamKam, Lillestrøm – Haugesund, Tromsø – Sarpsborg, Viking – Bodø/Glimt, Vålerenga – Jerv, Rosenborg – Molde.

5. runde (7. og 8. mai):

Molde – Viking, Sarpsborg – Odd, Bodø/Glimt – Lillestrøm, Haugesund – Kristiansund, Jerv – Tromsø, Strømsgodet – Rosenborg, Sandefjord – Vålerenga, HamKam – Aalesund.

6. runde (16. mai):

Aalesund – Molde, Bodø/Glimt – Tromsø, Kristiansund – Strømsgodset, Lillestrøm – Sarpsborg, Rosenborg – Sandefjord, Odd – Haugesund, Viking – Jerv, Vålerenga – HamKam.

7. runde (21. og 22. mai):

Sandefjord – Lillestrøm, Molde – Kristiansund, Haugesund – Bodø/Glimt, Jerv – Odd, Strømsgodset – Vålerenga, Sarpsborg – Aalesund, Tromsø – Viking, HamKam – Rosenborg.

8. runde (25. og 26. mai):

Aalesund – Jerv, Bodø/Glimt – Strømsgodset, Kristiansund – Tromsø, Odd – Sandefjord, Viking – HamKam, Lillestrøm – Vålerenga, Rosenborg – Haugesund, Sarpsborg – Molde.

9. runde (28. og 29. mai):

HamKam – Odd, Strømsgodset – Viking, Haugesund – Aalesund, Jerv – Sarpsborg, Sandefjord – Kristiansund, Tromsø – Lillestrøm, Molde – Bodø/Glimt, Vålerenga – Rosenborg.

10. runde (18. og 19. juni):

Sarpsborg – Strømsgodset, Kristiansund – Bodø/Glimt, Jerv – HamKam, Lillestrøm – Rosenborg, Odd – Molde, Tromsø – Haugesund, Viking – Sandefjord, Aalesund – Vålerenga.

11. runde (25. og 26. juni):

Haugesund – Viking, Rosenborg – Kristiansund, HamKam – Sarpsborg, Molde – Jerv, Strømsgodset – Lillestrøm, Sandefjord – Tromsø, Bodø/Glimt – Aalesund, Vålerenga – Odd.

12. runde (2. og 3. juli):

Jerv – Haugesund, Odd – Bodø/Glimt, Aalesund – Strømsgodset, HamKam – Molde, Kristiansund – Lillestrøm, Sarpsborg – Sandefjord, Tromsø – Vålerenga, Viking – Rosenborg.

13. runde (9. og 10. juli):

Bodø/Glimt – Sarpsborg, Lillestrøm – Viking, Molde – Tromsø, Strømsgodset – Odd, Rosenborg – Jerv, Sandefjord – Aalesund, Vålerenga – Kristiansund, Haugesund – HamKam.

14. runde (16. og 17. juli):

Jerv – Sandefjord, HamKam – Bodø/Glimt, Molde – Haugesund, Sarpsborg – Vålerenga, Odd – Lillestrøm, Tromsø – Strømsgodset, Viking – Kristiansund, Aalesund – Rosenborg.

15. runde (23. og 24. juli):

Bodø/Glimt – Jerv, Haugesund – Sarpsborg, Kristiansund – Odd, Lillestrøm – Aalesund, Strømsgodset – HamKam, Rosenborg – Tromsø, Sandefjord – Molde, Vålerenga – Viking.

16. runde (30. og 31. juli):

Aalesund – Bodø/Glimt, HamKam – Kristiansund, Jerv – Vålerenga, Molde – Strømsgodset, Sarpsborg – Lillestrøm, Odd – Rosenborg, Tromsø – Sandefjord, Viking – Haugesund.

17. runde (6. og 7. august):

Bodø/Glimt – Odd, Haugesund – Jerv, Kristiansund – Molde, Lillestrøm – Tromsø, Strømsgodset – Sarpsborg, Rosenborg – HamKam, Sandefjord – Viking, Vålerenga – Aalesund.

18. runde (13. og 14. august):

Aalesund – Haugesund, HamKam – Vålerenga, Jerv – Lillestrøm, Molde – Odd, Sandefjord – Rosenborg, Sarpsborg – Bodø/Glimt, Tromsø – Kristiansund, Viking – Strømsgodset.

19. runde (20. og 21. august):

Bodø/Glimt – HamKam, Haugesund – Molde, Kristiansund – Viking, Lillestrøm – Sandefjord, Strømsgodset – Jerv, Rosenborg – Aalesund, Odd – Sarpsborg, Vålerenga – Tromsø.

20. runde (27. og 28. august):

Aalesund – Odd, HamKam – Haugesund, Jerv – Bodø/Glimt, Lillestrøm – Kristiansund, Molde – Sarpsborg, Sandefjord – Strømsgodset, Tromsø – Rosenborg, Viking – Vålerenga.

21. runde (3. og 4. september):

Bodø/Glimt – Molde, Haugesund – Tromsø, Kristiansund – Sandefjord, Strømsgodset – Aalesund, Rosenborg – Viking, Sarpsborg – HamKam, Odd – Jerv, Vålerenga – Lillestrøm.

22. runde (10. og 11. september):

Aalesund – Sarpsborg, HamKam – Viking, Haugesund – Rosenborg, Jerv – Molde, Kristiansund – Vålerenga, Lillestrøm – Strømsgodset, Sandefjord – Odd, Tromsø – Bodø/Glimt.

23. runde (17. og 18. september):

Bodø/Glimt – Haugesund, Molde – Aalesund, Strømsgodset – Kristiansund, Rosenborg – Lillestrøm, Sarpsborg – Jerv, Odd – HamKam, Viking – Tromsø, Vålerenga – Sandefjord.

24. runde (1. og 2. oktober):

Aalesund – Viking, HamKam – Jerv, Haugesund – Odd, Kristiansund – Rosenborg, Lillestrøm – Bodø/Glimt, Sandefjord – Sarpsborg, Tromsø – Molde, Vålerenga – Strømsgodset.

25. runde (8. og 9. oktober):

Bodø/Glimt – Sandefjord, Jerv – Aalesund, Molde – HamKam, Strømsgodset – Tromsø, Rosenborg – Vålerenga, Sarpsborg – Haugesund, Odd – Kristiansund, Viking – Lillestrøm.

26. runde (15. og 16. oktober):

Aalesund – HamKam, Kristiansund – Haugesund, Lillestrøm – Molde, Rosenborg – Strømsgodset, Sandefjord – Jerv, Tromsø – Odd, Viking – Sarpsborg, Vålerenga – Bodø/Glimt.

27. runde (22. og 23. oktober):

Aalesund – Sandefjord, Bodø/Glimt – Kristiansund, HamKam – Strømsgodset, Haugesund – Lillestrøm, Jerv – Viking, Molde – Rosenborg, Sarpsborg – Tromsø, Odd – Vålerenga

28. runde (29. og 30. oktober):

Kristiansund – Aalesund, Lillestrøm – Odd, Strømsgodset – Haugesund, Rosenborg – Bodø/Glimt, Sandefjord – HamKam, Tromsø – Jerv, Viking – Molde, Vålerenga – Sarpsborg.

29. runde (6. november):

Aalesund – Lillestrøm, Bodø/Glimt – Viking, HamKam – Tromsø, Haugesund – Vålerenga, Jerv – Rosenborg, Molde – Sandefjord, Sarpsborg – Kristiansund, Odd – Strømsgodset.

30. og siste runde (13. november):

Kristiansund – Jerv, Lillestrøm – HamKam, Strømsgodset – Bodø/Glimt, Rosenborg – Sarpsborg, Sandefjord – Haugesund, Tromsø – Aalesund, Viking – Odd, Vålerenga – Molde. (NTB)

1. divisjon fotball 2022

Slik spilles 1. divisjon i fotball for menn 2022:

1. runde (2.-4. april):

Sandnes Ulf – Bryne, KFUM – Grorud, Ranheim – Brann, Skeid – Stabæk, Fredrikstad – Stjørdals-Blink, Mjøndalen – Kongsvinger, Sogndal – Raufoss, Åsane – Start.

2. runde (10. og 11. april):

Brann – Åsane, Grorud – Fredrikstad, Bryne – KFUM, Kongsvinger – Skeid, Raufoss – Ranheim, Stabæk – Sogndal, Start – Mjøndalen, Stjørdals-Blink – Sandnes Ulf.

3. runde (18. og 19. april):

Fredrikstad – Start, KFUM – Raufoss, Mjøndalen – Stjørdals-Blink, Ranheim – Grorud, Sandnes Ulf – Kongsvinger, Skeid – Brann, Sogndal – Bryne, Åsane – Stabæk.

4. runde (23.-25. april):

Brann – Sogndal, Raufoss – Grorud, Stjørdals-Blink – KFUM, Bryne – Ranheim, Kongsvinger – Åsane, Mjøndalen – Fredrikstad, Stabæk – Sandnes Ulf, Start – Skeid.

5. runde (8. og 9. mai):

Åsane – Stjørdals-Blink, Grorud – Start, Skeid – Mjøndalen, KFUM – Brann, Sandnes Ulf – Fredrikstad, Ranheim – Stabæk, Raufoss – Bryne, Sogndal – Kongsvinger.

6. runde (15. og 16. mai):

Bryne – Åsane, Kongsvinger – Raufoss, Mjøndalen – KFUM, Start – Sogndal, Stjørdals-Blink – Ranheim, Fredrikstad – Skeid, Stabæk – Grorud, Brann – Sandnes Ulf.

7. runde (21.-23. mai):

Sogndal – Åsane, Brann – Fredrikstad, Raufoss – Stabæk, Grorud – Bryne, KFUM – Kongsvinger, Ranheim – Start, Sandnes Ulf – Mjøndalen, Skeid – Stjørdals-Blink.

8. runde (26. mai):

Bryne – Stabæk, Fredrikstad – KFUM, Kongsvinger – Brann, Mjøndalen – Ranheim, Skeid – Sandnes Ulf, Start – Raufoss, Stjørdals-Blink – Sogndal, Åsane – Grorud.

9. runde (29. og 30. mai):

Bryne – Start, Ranheim – Fredrikstad, Sogndal – Sandnes Ulf, Brann – Mjøndalen, Raufoss – Åsane, Grorud – Stjørdals-Blink, KFUM – Skeid, Stabæk – Kongsvinger.

10. runde (19. og 20. juni):

Start – Stabæk, Stjørdals-Blink – Brann, Mjøndalen – Bryne, Fredrikstad – Raufoss, Kongsvinger – Grorud, Sandnes Ulf – KFUM, Skeid – Sogndal, Åsane – Ranheim.

11. runde (26. og 27. juni):

Start – Kongsvinger, Raufoss – Skeid, Stabæk – Fredrikstad, Bryne – Stjørdals-Blink, Grorud – Brann, Ranheim – KFUM, Sogndal – Mjøndalen, Åsane – Sandnes Ulf.

12. runde (3. og 4. juli):

KFUM – Sogndal, Mjøndalen – Stabæk, Skeid – Grorud, Brann – Bryne, Fredrikstad – Åsane, Kongsvinger – Ranheim, Sandnes Ulf – Raufoss, Stjørdals-Blink – Start.

13. runde (7. juli):

Bryne – Kongsvinger, Grorud – Sandnes Ulf, Ranheim – Skeid, Raufoss – Mjøndalen, Sogndal – Fredrikstad, Stabæk – Stjørdals-Blink, Start – Brann, Åsane – KFUM.

14. runde (10. og 11. juli):

Brann – Stabæk, Sandnes Ulf – Ranheim, Stjørdals-Blink – Raufoss, Fredrikstad – Kongsvinger, KFUM – Start, Mjøndalen – Åsane, Skeid – Bryne, Sogndal – Grorud.

15. runde (17. og 18. juli):

Bryne – Fredrikstad, Grorud – Mjøndalen, Kongsvinger – Stjørdals-Blink, Ranheim – Sogndal, Raufoss – Brann, Stabæk – KFUM, Start – Sandnes Ulf, Åsane – Skeid.

16. runde (24. og 25. juli):

Brann – Kongsvinger, Fredrikstad – Grorud, KFUM – Ranheim, Mjøndalen – Start, Sandnes Ulf – Åsane, Skeid – Raufoss, Sogndal – Stabæk, Stjørdals-Blink – Bryne.

17. runde (31. juli):

Bryne – Brann, Grorud – KFUM, Kongsvinger – Mjøndalen, Ranheim – Stjørdals-Blink, Raufoss – Sandnes Ulf, Stabæk – Skeid, Start – Fredrikstad, Åsane – Sogndal.

18. runde (4. august):

Brann – Start, Fredrikstad – Stabæk, KFUM – Åsane, Kongsvinger – Bryne, Mjøndalen – Raufoss, Sandnes Ulf – Sogndal, Skeid – Ranheim, Stjørdals-Blink – Grorud.

19. runde (7. og 8. august):

Grorud – Kongsvinger, Ranheim – Mjøndalen, Raufoss – Stjørdals-Blink, Sandnes Ulf – Skeid, Sogndal – KFUM, Stabæk – Brann, Start – Bryne, Åsane – Fredrikstad.

20. runde (14. og 15. august):

Brann – Raufoss, Bryne – Grorud, Fredrikstad – Ranheim, KFUM – Sandnes Ulf, Kongsvinger – Start, Mjøndalen – Sogndal, Skeid – Åsane, Stjørdals-Blink – Stabæk.

21. runde (21. og 22. august):

Grorud – Skeid, KFUM – Fredrikstad, Ranheim – Bryne, Raufoss – Kongsvinger, Sandnes Ulf – Stjørdals-Blink, Sogndal – Brann, Stabæk – Start, Åsane – Mjøndalen.

22. runde (28. og 29. august):

Brann – Ranheim, Bryne – Raufoss, Fredrikstad – Sogndal, Kongsvinger – Stabæk, Mjøndalen – Sandnes Ulf, Skeid – KFUM, Start – Grorud, Stjørdals-Blink – Åsane.

23. runde (4. og 5. september):

Grorud – Ranheim, KFUM – Mjøndalen, Raufoss – Fredrikstad, Sandnes Ulf – Start, Sogndal – Skeid, Stabæk – Bryne, Stjørdals-Blink – Kongsvinger, Åsane – Brann.

24. runde (11. og 12. september):

Brann – Grorud, Bryne – Sogndal, Fredrikstad – Sandnes Ulf, Kongsvinger – KFUM, Mjøndalen – Skeid, Ranheim – Åsane, Stabæk – Raufoss, Start – Stjørdals-Blink.

25. runde (18. og 19. september):

Grorud – Stabæk, KFUM – Bryne, Raufoss – Start, Sandnes Ulf – Brann, Skeid – Fredrikstad, Sogndal – Ranheim, Stjørdals-Blink – Mjøndalen, Åsane – Kongsvinger.

26. runde (2. og 3. oktober):

Brann – Stjørdals-Blink, Bryne – Skeid, Fredrikstad – Mjøndalen, Grorud – Raufoss, Kongsvinger – Sogndal, Ranheim – Sandnes Ulf, Stabæk – Åsane, Start – KFUM.

27. runde (9. og 10. oktober):

Fredrikstad – Bryne, KFUM – Stabæk, Mjøndalen – Brann, Ranheim – Kongsvinger, Sandnes Ulf – Grorud, Skeid – Start, Sogndal – Stjørdals-Blink, Åsane – Raufoss.

28. runde (16. og 17. oktober):

Brann – Skeid, Bryne – Mjøndalen, Grorud – Sogndal, Kongsvinger – Sandnes Ulf, Raufoss – KFUM, Stabæk – Ranheim, Start – Åsane, Stjørdals-Blink – Fredrikstad.

29. runde (22. oktober)

Fredrikstad – Brann, KFUM – Stjørdals-Blink, Mjøndalen – Grorud, Ranheim – Raufoss, Sandnes Ulf – Stabæk, Skeid – Kongsvinger, Sogndal – Start, Åsane – Bryne.

30. runde (29. oktober):

Brann – KFUM, Bryne – Sandnes Ulf, Grorud – Åsane, Kongsvinger – Fredrikstad, Raufoss – Sogndal, Stabæk – Mjøndalen, Start – Ranheim, Stjørdals-Blink – Skeid. (NTB)