Gå til sidens hovedinnhold

Jager Birken-pallen

Artikkelen er over 10 år gammel

Lars Petter Stormo var storfornøyd med 8. plass i eliteklassen i Birkebeinerrittet lørdag.

Lillehammer: Nå jakter han pallplass i Birkebeinerrippelen.

– Nå er det rett hjem og snøre på seg joggesko. Om tre uker skal jeg opp hit igjen for å løpe Birkebeinerløpet. Det er 21 kilometer, og går fra Sjusjøen til Lillehammer, forteller Lars Petter Stormo.

I vinter gikk syklisten Birkebeinerrennet på ski. Da brukte han to timer og 50 minutter. Lørdag syklet han på 2.59.33 I Birkebeinerrittet.

LES OGSÅ: NRKs ekspert på 9. plass

Ski, sykkel og løp

– Det handler om å bli best sammenlagt på ski, sykkel og beina. I fjor ble jeg nummer tre totalt i Birkebeinertrippelen etter langrennsløperne Geir Ludvig Aasen og Jens Arne Svartedal. Jeg satser på å klare topp tre i år også, sier Lars Petter Stormo, som sykler for Drammen CK/Oslo Sportslager.

Og 30-åringen fra Drammen var absolutt med å prege lørdagens eliteklasse. Han gikk offensivt ut, og ledet etter grusveiene ut fra Rena.

Slitte bremser

– Jeg var først inn i skogen, men det ble kjørt knallhardt i terrenget. Jeg klarte ikke å henge på, men havnet i gruppe to. Der gikk det veldig greit å ligge, og 8. plass var nesten overraskende bra. Målet mitt var å komme topp ti, sier 30-åringen, som syklet siste del med svært tynnslitte bremser.

– Det var utrolig kaldt på fjellet, og røffe forhold. Jeg slet hardt på bremsene, og hadde nesten ikke noe igjen mot slutten. I Balettbakken ned mot stadion måtte jeg legge sykkelen ned for å stoppe farten, forteller Lars Petter Stormo.

Tyske Hannes Genze vant rittet på 2.57.04 etter å ha sprengt en seks mann stor ledergruppe på de siste kilometerne. Morten Solvang fra Drammen CK syklet inn til 19. Plass i eliteklassen med 3.06.26.

SE VIDEO:

 RESULTATER:

Lillehammer: Birkebeinerrittet. Lørdag – et utvalg av lokale resultater
Kvinner Elite
1) Pia Sundstedt, Team Craft Rocky Mountain, 03:19:45
2) Linda Larsen, Grimstad SK, 03:31:19
3) Heidi Rosasen Sandstø, Follo SK, 03:33:24
30) Trude Wermskog Stormo, Team Torggata KF / Drammen CK, 03:59:05
32) Trine Svartås, Asker CK, 04:01:10

Menn Elite
1) Hannes Genze, Merida Multiwan Teamet, 02:57:04
2) Lars Ragnar Manengen, Lillehammer CK, 02:57:14
3) Alban Lakata, 02:57:37
6) Gregory Saw, Proteinfabrikken-KTM, 02:58:52
8) Lars Petter Stormo, Team Torggata KF / Drammen CK, 02:59:33
18) Eirik Kasa Jarlseth, Team Ringeriks-Kraft/Ringerike SK, 03:05:39
19) Morten Solvang, Drammen CK, 03:06:26
74) Arve Værnes, Drammen CK, 03:29:34
77) Gaute Reitan, IF Frøy/Team Terrengsykkel, 03:32:23
EJ Kvinner Elite Junior Makstid: 05:15:25
1) Ida-Sofie Snortheim, 03:57:53
2) Marthe Emilie Skjolden, NCF/Intersport, 04:01:46
3) Karianne Aandahl Haga, BOC, 04:03:41
5) Anita Yvonne Stenberg, Asker CK, 04:44:39
MEJ Menn Elite Junior Makstid: 04:15:46
1) Fredrik Haraldseth, BOC, 03:10:30
2) Sondre Kristiansen, SK Rye, 03:16:29
3) Kenneth Nørkov Johansen, Stjørdals Blink IL, 03:27:28
4) Even Sverdrup Augdal, Ringerike SK, 03:33:17
7) Ole Martin Brenno, Andebrkji TS, 04:01:07
M17 Menn 17 år Makstid: 04:09:52
1) Aleksander Dahling, JH Sykkel, 03:12:12 (SMK)
2) Sondre Kristiansen, SK Rye, 03:16:29 (SMK)
3) Åsmund Skatvedt, Eidsvoll SK, 03:17:29 (SMK)
7) Kjetil Andre Bjerkrheim, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:30:59 (SMK)
34) Ole Martin Brenno, Andebrkji TS, 04:01:07 (SMK)
K18 Kvinner 18–19 år Makstid: 05:45:17
1) Karianne Aandahl Haga, BOC, 04:03:41 (3)
2) Ida Malene Thomsen, Smaalenene Sykkelklubb, 04:13:39 (SMK)
3) Trine Breen, Gjerdrum IL, 04:23:33 (2)
7) Anita Yvonne Stenberg, Asker CK, 04:44:39 (SMK)
18) Lise Smedberg, IF Birkebeineren, 05:34:08 (2)

M18 Menn 18–19 år Makstid: 04:03:44
1) Carl Fredrik Hagen, Team Torggata KF/Sagene IF, 03:07:55 (2)
2) Kenneth Olsen, Team Fokus-Danica, 03:08:51 (4)
3) Vegard Eliassen, Nesset CK, 03:09:04 (4)
7) Marius Svenungsen, KIF Sykkel, 03:15:35 (2)
33) Håvard Nygaard, Bjørn Myhre Sport, 03:44:30 (SMK)
39) Vetle Sjåstad Christiansen, Sport 1 Geilo, 03:51:25 (SMK)
42) Erlend Leander Johansen, Martinsons, 03:55:50 (SMK)
K20 Kvinner 20–24 år Makstid: 05:17:04
1) Emmy Thelberg, Härnösands Cykelklubb, 03:34:42 (SMK)
2) Ann-Karin Huseby, Kloppa Off RoadKlubb, 03:46:13 (GMK)
3) Mari Trønnes, Ottadalen SK, 03:46:22 (4)
29) Carina Nilsen, Bærum HK, 05:06:51 (SMK)

M20 Menn 20–24 år Makstid: 03:58:06
1) Vegard Breen, Glåmdal SK, 02:58:41 (4)
2) Jonas Guddal, HS6100 – NewUltimate, 03:05:13 (SMK)
3) Eirik Kasa Jarlseth, Team Ringeriks-Kraft/Ringerike SK, 03:05:39 (GMK)
4) Martin Formo, 03:10:16 (GMK)
10) Marius Ness Haave, Drammen CK Elite/Gary Fisher, 03:12:05 (6)
31) Nils-Gunnar Arnegard, Andebarkji, 03:24:56 (4)
42) Hallgeir Nordheim, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:29:50 (2)
64) Ola Tuko, KiF Kongsberg, 03:47:21 (SMK)
68) Vegard Bolstad, Drammen CK, 03:48:28 (4)
82) Lars Sigve Grøtt, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:55:16 (GMK)
K25 Kvinner 25–29 år Makstid: 05:10:20
1) Heidi Rosasen Sandstø, Follo SK, 03:33:24 (3)
2) Sara Mustonen, Hitec Products UCK, 03:34:26 (SMK)
3) Hildegunn Gjertrud Hovdenak, Sogn CK, 03:50:46 (7)
19) Maria Berg, Milslukern Sport, 04:20:54 (4)

M25 Menn 25–29 år Makstid: 03:55:52
1) Hannes Genze, Merida Multiwan Teamet, 02:57:04 (2)
2) Lars Ragnar Manengen, Lillehammer CK, 02:57:14 (11)
3) Martin Haugo, ØG/Hard Rocx Racing Team / Andebarkji, 02:59:18 (7)
7) Sverre Haugli, Tronrud Gruppen BIL, 03:03:55 (SMK)
57) Alexander Gullesen, 03:24:10 (SMK)
60) Halvard Meen, Svene IL, 03:25:08 (9)
75) Lars Bråten, Bjørn Myhre Sport, 03:31:45 (3)
80) Fredrik Alstad Helmen, 03:32:53 (7)
94) Thomas Hagen, Team Fuji Norge, 03:35:53 (7)
134) Bjørn Herbrand Tretterud, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:46:02 (11)
135) Kjetil Smedberg, Bjørn Myhre Sport, 03:46:10 (4)
143) Øystein Bjørkesett, Svene IL, 03:47:40 (SMK)
164) Vegard Lyngvi Sand, Norconsult BIL, 03:51:33 (SMK)
183) Erik Tobiasson, Jarand Kleven fitness club, 03:55:22 (2)

K30 Kvinner 30–34 år Makstid: 05:08:22
1) Linda Larsen, Grimstad SK, 03:31:19 (8)
2) Hanne Trønnes, Ottadalen SK, 03:34:58 (GMK)
3) Borghild Løvset, 03:37:45 (3)
10) Trude Wermskog Stormo, Team Torggata KF / Drammen CK, 03:59:05 (3)
20) Liv Berit Hæg, Bjørn Myhre Sport, 04:18:18 (4)
49) Camilla Finsand, Rovels running team, 04:46:26 (SMK)
82) Selma Beate Lysaker, Adecco, 05:07:44 (SMK)

M30 Menn 30–34 år Makstid: 03:54:03
1) Alban Lakata, 02:57:37 (SMK)
2) Gregory Saw, Proteinfabrikken-KTM, 02:58:52 (3)
3) Lars Petter Stormo, Team Torggata KF / Drammen CK, 02:59:33 (13)
24) Rolv Eriksrud, Drammen CK, 03:15:13 (6)
64) Jørgen Krog, Modum CK, 03:25:34 (2)
88) Kjell Erik Sagen, Svene IL/Windsvoll Sport, 03:30:22 (SMK)
99) Aslak Botten, Andebarkij Ts, 03:32:15 (8)
102) Gaute Reitan, IF Frøy/Team Terrengsykkel, 03:32:23 (4)
115) Håkon Renskoug, Renskoug.com, 03:34:27 (4)
145) Halvor Jørstad, 03:38:21 (SMK)
197) Tore Sand-Hanssen, Ringeriks-Kraft AS, 03:45:07 (4)
198) Eirik Bjerregaard, Bjørn Myhre Sport, 03:45:15 (3)
201) Tor Olav Brennhovd, Drammen CK, 03:45:27 (12)
203) Åsmund Storm Nesset, VOLVO AERO / KONGSBERG, 03:45:34 (2)
224) Jan Vidar Avdal, Bjørn Myhre Sport, 03:47:30 (3)
234) Bjørn Inge Verås, Gjestrud Sikfiskarlag/ Bjørn Myhre Sport, 03:48:56 (2)
243) Eirik Horjen, Eiker CK, 03:49:44 (SMK)
274) Torbjørn Furseth, Team Peri, 03:52:42 (SMK)
287) Stig Arne Moen, Opil, 03:53:41 (GMK)

K35 Kvinner 35–39 år Makstid: 04:46:11
1) Pia Sundstedt, Team Craft Rocky Mountain, 03:19:45 (GMK)
2) Brita Cecilie Mustad, Norcem/Leca/Bygg.no, 03:46:24 (GMK)
3) Anette Johnsen Hundere, Asker CK, 03:47:07 (SMK)
48) Hanne Tuft, Norefjell CK, 04:33:53 (3)
72) Vivi Christin Søhoel, Drammen CK, 04:46:53 (2)
80) Bente Fjeld, IL R.O.S., 04:49:12 (1)

M35 Menn 35–39 år Makstid: 03:58:38
1) Gøran Syversen, 03:00:09 (11)
2) Morten Solvang, Drammen CK, 03:06:26 (6)
3) Johan-Jørgen L. Strømberg, BOC, 03:06:27 (6)
36) Roger Espeli, Geilo Idrettslag, 03:14:35 (7)
40) Amund Saxrud, Follum BIL, 03:15:12 (9)
49) Bjørn Thomas Stenersen, BOC/Accenture BIL, 03:16:27 (6)
51) Rune Høiås, Bjørn Myhre Sport, 03:16:51 (SST)
70) Vebjørn Rusten, Drammen CK, 03:20:29 (14)
72) Kjetil Green, Konnerud Sykkelklubb, 03:20:54 (6)
74) Frode Kollerud, Gjensidige Sport, 03:21:20 (8)
92) Hans-Christian Norenberg Johansen, Kongsberg IF/KOPIL, 03:23:49 (13)
99) Rolf Erling Østensen, Bjørn Myhre Sport, 03:24:31 (8)
108) Kjetil Engelstad, Ringerikskraft, 03:25:41 (9)
116) John Ivar Ernstsen, Kongsberg IF, 03:27:50 (4)
133) Pål Remy Sørum Østbye, Ernst & Young / Hyggen IF, 03:29:14 (2)
138) Arve Værnes, Drammen CK, 03:29:34 (SST)
139) Tron Rustadbakken, Gardsgutta, 03:29:40 (13)
178) Sondre Vedal, Svelvik SK, 03:34:22 (9)
216) Tom Bergene, Eiker CK, 03:36:57 (7)
225) Stian Berg, DRBV Idretslag, 03:37:44 (3)
231) Jan Børge Loe, Loe Betongelementer, 03:37:59 (GMK)
253) Trond Hammer, 03:39:20 (SMK)
264) Stig Instanes, Underlia Downhill, 03:40:15 (SMK)
279) Kjetil Meinseth, Bjørn Myhre Sport, 03:40:52 (2)
282) Pål Berg, Mbricks, 03:41:01 (2)
286) Ørjan Tvenge, Hyggen IF, 03:41:14 (2)
298) Odd Anders Grønli, Bjørn Myhre Sport, 03:41:55 (3)
306) Vegard Syvertsen, Skapertjerns venner, 03:42:28 (7)
309) Jørgen Wilthil, Birkebeineren Sykkel, 03:42:36 (3)
311) Jarle Ueland, Team NorgesGruppen, 03:42:38 (GMK)
357) Morten Kongsgård, Kongsberg IF – Sykkel, 03:45:06 (3)
362) Vebjørn Evjen, Volkswagen, 03:45:20 (SMK)
364) Lasse Storholt, 03:45:33 (2)
368) Vegard Rosenlund, Nygård Sport, 03:45:40 (2)
377) Karsten Rønning, Bjørn Myhre Sport, 03:46:12 (9)
392) Tore Nilsen, Bjørn Myhre Sport, 03:47:10 (SMK)
442) Yngve Thoresen, Tronrud Gruppen BIL, 03:50:16 (12)
448) Magne Lilleland-Olsen, Norconsult BIL/Oslo Ski og Friidrett, 03:50:39 (7)
523) Thomas Arnesen, Team O2 Power, 03:54:17 (3)
539) Rune Aarevoll, 03:55:25 (2)
557) Glenn Edvardsen, KIF Sykkel, 03:56:04 (2)
571) Ken-Robin Utvik, Adecco, 03:56:32 (3)
595) Tore Bråten Bårnås, Luke the drifters running team, 03:57:32 (4)
596) Arild Haugan, Bjørn Myhre Sport, 03:57:34 (3)
599) Terje Pedersen, Hvittingfoss IL, 03:57:41 (SMK)
601) Sveinung Lund, FMC Technologies/Eiker CK, 03:57:45 (3)
603) Erik Spangberg, Åskollen sykkelklubb, 03:58:10 (SMK)

K40 Kvinner 40–44 år Makstid: 04:59:03
1) Gunn Hilleren, Torshov SK, 03:34:44 (12)
2) Camilla Hott, Torshov Sykkel klubb, 03:39:43 (16)
3) Marianne Lambine, Bærum OCK/Norcem/Leca/Bygg.no, 03:44:46 (4)
9) Trine Svartås, Asker CK, 04:01:10 (SST)
51) Anne-Kristin Kvamme, Tronrud Gruppen BIL, 04:30:20 (GMK)
61) Lillian Simones, Bjørn Myhre Sport/BK Ski, 04:33:41 (3)
77) Nina Rongved, Tronrud BYGG AS, 04:37:56 (2)
82) Wenche Johnrud, Bjørn Myhre Sport/BK Ski/NCC BIL, 04:39:19 (SMK)
116) Unn Hofstad, Lier kommune BIL, 04:51:32 (SMK)
117) Margrethe Havre, 04:52:30 (7)
134) Anne Hauge Nilsen, IL R.O.S., 04:55:14 (2)

M40 Menn 40–44 år Makstid: 03:55:41
1) Steffan Repshus, Brumunddal SK, 02:57:47 (18)
2) Geir Treseng-Lien, Team Merida, 03:00:31 (13)
3) Karl Erik Nordengen, Brumunddal SK, 03:01:53 (6)
23) Arild Tangen, Holmestrand SK, 03:14:01 (2)
42) Morten Vangen, Eiker CK, 03:16:23 (16)
43) Ivar Gabrielsen, Kongsberg IF, 03:17:28 (3)
55) Arne Myklemyr, Bjørn Myhre Sport, 03:19:32 (3)
63) Roar Skalstad, Ghost Norge, 03:23:11 (7)
68) Håvard Langerud, 03:23:50 (13)
76) Ståle Kihle, Konnerud IL, 03:24:26 (6)
99) Jon Arne Fossen, Glitre Off- Road Klubb, 03:28:12 (GMK)
101) Ole Chr. Nymoen, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:28:16 (7)
105) Dag Vidar Olsen, DCK, 03:28:33 (8)
119) Jørgen Botilsrud, Konnerud IL, 03:30:32 (9)
125) Håvard Veslehaug, Geilo IL, 03:31:16 (2)
136) Arne Bonsak, Hassel BIL, 03:32:15 (3)
137) Svein-Olav Torø, Bjørn Myhre Sport/BK Ski, 03:32:16 (4)
141) Øystein Karinen, Team elvebakken, 03:32:28 (GMK)
175) Bjørn Svendsen, Birkebeineren Sykkel, 03:34:25 (2)
212) Stig Væråmoen, Nordre Buskerud politi, 03:37:26 (3)
228) Jan Tore Kvåvik, Drammen CK, 03:38:32 (4)
256) Arve Leirvik, Glitre Off- Road Klubb, 03:39:50 (4)
266) Erik Hole, Kongsberg IF, 03:40:16 (3)
279) Frode Skjemstad, Team ITassist, 03:40:51 (4)
279) Anders Solum, Nygård Sport, 03:40:51 (4)
284) Jo Etterlid, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:41:14 (7)
312) Øystein Friberg, Underlia Downhill, 03:42:39 (4)
323) Vidar Bakken, Novo Consult, 03:43:06 (SMK)
326) Rune Ek, Bjørn Myhre Sport, 03:43:14 (11)
362) Gjermund Skaug, Hvittingfoss IL, 03:44:58 (4)
371) Stig Gundersen, Asker CK, 03:45:21 (4)
385) Anders Botilsrud, Konnerud IL Sykkel, 03:45:51 (GMK)
397) Anstein Solum, TeamSolumGruppen, 03:46:26 (SST)
407) Arne Steinar Kvisle, Lier IL, 03:46:52 (4)
414) Lars Aas, Asker CK, 03:47:18 (4)
432) Dag Runar Elvekrok, Drammen CK, 03:47:59 (2)
442) Atle Næsheim, Drammen CK, 03:48:35 (SMK)
442) Rune Stubberud Larsen, Bjørn Myhre Sport/Eiker CK, 03:48:35 (4)
450) Frode Langli, Glitre Off- Road Klubb, 03:48:55 (7)
462) Øistein Thoresen, Bjørn Myhre Sport, 03:49:27 (3)
479) Rune Winnes, Kudalen IL, 03:50:07 (4)
481) Erik Saugerud, Konnerud IL, 03:50:13 (GMK)
499) Geir Henry Bodahl, Bjørn Myhre Sport, 03:50:57 (2)
513) Hallvard Murberg, Kongsberg IF – Sykkel, 03:51:24 (SMK)
541) Roar Aasland, FMC Technologies, 03:52:42 (SMK)
553) Ole Myklemyr, IF Birkebeineren, 03:53:25 (4)
586) Dag Bjørndalen, Simostranda IL, 03:54:51 (3)
591) Bjørn Johannesen, Kongsberg Maritime/BK-Ski, 03:54:58 (3)
593) Haakon Faanes, Kongsberg Gruppen, 03:55:00 (6)
593) Erik Aasen, Norcem/Leca/Bygg.no, 03:55:00 (2)
603) Stein Olav Bredli, Drammen CK, 03:55:20 (3)
615) Håkon Svendsen, Birkebeineren Sykkel, 03:55:39 (SMK)

K45 Kvinner 45–49 år Makstid: 04:51:28
1) Heidi Holmerud, Norcem/Leca/Bygg.no, 03:46:49 (8)
2) Ragnhild Garberg Thon, Skiptvet IL, 03:48:58 (GMK)
3) Ragnhild Bolstad, J/H ØG, 03:54:24 (14)
27) Kjersti Stræte, Ringerike o-lag, 04:25:15 (SMK)
32) Marit K Tronrud, Tronrud Gruppen BIL, 04:28:56 (GMK)
33) Irene Mårdalen, 04:29:01 (6)
48) Mette Sjøberg, Drammen CK, 04:35:39 (GMK)
51) Hilde Bjerke, Glitre Off- Road Klubb, 04:38:43 (SST)
79) Mette Remme, Bjørn Myhre Sport, 04:52:46 (0)
83) Brynhild Børtnes, Bjørn Myhre / DBK, 04:54:24 (0)
96) Toril Kure, Bjørn Myhre Sport, 05:01:36 (0)
109) Helle Wagle Wahl, Bjørn Myhre Sport, 05:08:25 (0)
110) Mette Kampenhaug, Glitre off road, 05:08:53 (0)

M45 Menn 45–49 år Makstid: 03:59:08
1) Kjell Karlsen, Hard Rocx Racing Team, 03:10:08 (FAT 15)
2) Jan Olav Beitmyren, Team Merida/ Lørenskog CK, 03:11:17 (18)
3) Frode Kolstad, Molde CK, 03:11:28 (FAT 15)
13) Erik Windelstad, Drammen CK, 03:14:26 (11)
32) Arve Lyngstad, BOC, 03:17:02 (14)
38) Vidar Moen, Bjørn Myhre Sport, 03:18:21 (2)
40) Lasse Kjenner, Eiker CK, 03:19:37 (6)
60) Tore Bjerkrheim, Sportsmaster, 03:23:55 (13)
63) Rune Skuland, Asker CK, 03:24:05 (3)
89) Pål Fredrik Andersen, Anderbarkji, 03:28:32 (FAT 15)
126) Per Ole Justad, Hurum cykleklubb, 03:33:39 (16)
166) Martin Svenungsen, FMC Technologies, 03:37:23 (7)
175) Tor Morten Støen, Ringerike SK, 03:38:13 (7)
194) Hans Martin Lie, Kripos IL, 03:40:19 (SST)
216) Runar Gundersen, BOC, 03:42:23 (4)
217) John Olav Svartås, Team Life, 03:42:24 (9)
238) John Erling Håndstad, 03:43:44 (3)
261) Steinar Aasnæss, Ringerike SK, 03:45:23 (7)
279) Nils Ragnar Hennum, Glitre Off- Road Klubb, 03:46:10 (7)
286) Bård Gulbrandsen, Bjørn Myhre Sport, 03:46:44 (2)
293) Øyvind Drage, FMC Technologies, 03:47:20 (8)
319) Audun Killingberg, Asker CK, 03:48:30 (2)
387) Tor Rundhaugen, Ringerike SK / Spenncon, 03:52:13 (12)
387) Reidar Bakko, Andebarkji/E-CO BIL, 03:52:13 (3)
390) Morten Engen, SMURFIT KAPPA NORPAPP, 03:52:21 (GMK)
394) Vegard Holmen, Bjørn Myhre Sport, 03:52:25 (SMK)
423) Magnar Røren, Bjørn Myhre Sport, 03:53:45 (2)
458) Nils Inge Brurberg, BankID Norge, 03:55:22 (8)
461) Thorleif Nøkleby, Kongsberg IF, 03:55:35 (2)
472) Bjørn Anders Hagen, IL ROS, 03:56:05 (2)
483) Jan Idar Olsen, Drammen Roklubb, 03:56:32 (SMK)
485) Øystein Ledang, F.F.F. Hage og Miljø A.S, 03:56:42 (3)
493) Vidar Næss, Svelvik SK, 03:57:05 (13)
494) Frode Roa, Bjørn Myhre Sport, 03:57:06 (3)
502) Jens Otto Fredriksen, Haugsbygd IF, 03:57:48 (2)
504) Owe A. Figenschau, Glitre Off- Road Klubb, 03:57:54 (GMK)
506) Knut Magne Uv, 03:57:59 (SMK)
507) Pål Andresen, Hassel BIL, 03:58:05 (2)
537) Steinar Landin, Bjørn Myhre Sport, 03:59:49 (1)
539) Kjell Teigland, Kudalen IL, 03:59:53 (7)
570) Helge Myhrvold, Drammen CK / DT BIL, 04:01:05 (3)
578) Arild Finstad, Kongsberg O-lag, 04:01:16 (0)
581) Birger Øvensen, Bjørn Myhre Sport, 04:01:30 (1)
641) Odd Inge Knutsen, Bjørn Myhre Sport, 04:05:12 (11)
651) Tor Doseth Andersen, Ringerike SK, 04:06:00 (2)
652) Ola Løvlien, Forsvarsbygg BIL, 04:06:02 (2)
675) Dag Henrik Rølmann, Drammen CK, 04:07:13 (2)
687) Bård Arve Jordheim, 04:07:32 (0)
739) Nils Anders Holte, Bjørn Myhre Sport/ IBK, 04:10:07 (0)
751) Geir Frøvoll, Eggedal IL, 04:10:48 (2)
757) Ivar Kristiansen, Ingen, 04:11:11 (1)
798) Espen Rokke, Bayerngas Norge, 04:13:25 (0)
807) Lars Chr. Hilden, Drammen Cycleklubb, 04:13:53 (0)

K50 Kvinner 50–54 år Makstid: 05:07:06
1) Guri Stoknes, Sportsklubben Rye, 03:52:38 (SST)
2) Eva Fjærestad, Norkart Geoservice, 03:57:54 (SST)
3) Ann-Elin Urdal, Kongsberg IF, 04:06:57 (2)
4) Wenche Hoel Grinaker, Ringerike sykkelklubb / Swedoor BIL, 04:15:03 (8)
17) Turid Johnsrud Guttormsen, Ringkollen Skiklubb, 04:39:24 (14)
32) Heidi Sverdrup Augdal, Ringerike SK, 04:50:33 (GMK)
71) Jorunn Lundberg, Ringeriks-Kraft AS, 05:37:45 (0)
108) Lise Kristoffersen, SEVAN MARINE IL, 07:08:01 (0)

M50 Menn 50–54 år Makstid: 04:02:09
1) Olav Trønnes, Ottadalen SK, 03:11:38 (11)
2) Svein Roger Løken, CToten Tråkk, 03:11:41 (14)
3) Ole Kristian Silseth, Space Team, 03:14:26 (18)
8) Terje Larsson, Eiker CK, 03:18:16 (SST)
13) Ole Bjørn Tretterud, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:21:05 (14)
19) Torfinn Teigen, Sparebank1 / Lier IL, 03:23:57 (11)
31) Egil Meaas, Telenor BIL, 03:27:39 (11)
52) Dagfinn Blom, Eiker CK, 03:36:52 (12)
68) Henning Sørlie, Filtvet Fremad, 03:40:09 (8)
71) Even Knutsen, Åskollen sykkelklubb, 03:40:55 (8)
75) Jan Flaskerud, Ringerike SK / Hønefoss Sparebank, 03:41:15 (7)
101) Jens Petter Jensen-Eian, FMC Technologies, 03:44:55 (12)
102) Jon Erik Ludvigsen, Drammen Cykleklubb, 03:44:57 (14)
105) Tom Guttormsen, StatoilHydro BIL, 03:45:18 (4)
151) Cay Anders Josefsson, Drammen CK, 03:50:36 (GMK)
174) Svein Kristiansen, Bjørn Myhre Sport, 03:53:45 (12)
189) Erik Gustavsen, Konnerud IL Sykkel, 03:55:16 (8)
243) Hans Henrik Bruusgaard, Draka BIL, 03:59:51 (8)
249) Asbjørn Olsen, Bjørn Myhre Sport, 04:00:11 (12)
259) Jan Ruben Celius, Volkswagen, 04:00:38 (4)
282) Roger Gjøvaag, Synergi Helse, 04:02:36 (4)
295) Geir Todal, Holeværingen, 04:03:34 (5)
311) Jan Pedersen, 04:04:43 (0)
319) Svein Bolstad, NVS Drammen, 04:05:19 (10)
344) Hans Jan Backer-Owe, Bjørn Myhre / DBK, 04:07:11 (2)
353) Terje Rolfsøn, HiBu BIL, 04:08:15 (0)
385) Helge Johansen, Konnerud IL, 04:11:38 (0)
399) Ingvar Gjærde, 04:12:47 (4)
400) Ole Petter Andersen, Andebarkji, 04:12:57 (2)
411) Hugo Sollie, Sande Sportsklubb, 04:14:07 (1)
416) Helge Skjønvoll, Drammen CK, 04:14:26 (0)
431) Lars Erik Wenner, FLO Kolsås BIL, 04:16:12 (5)
444) Morten Haugen, Eiker Kvikk, 04:16:44 (3)
463) Finn Augdal, Ringerike SK, 04:18:49 (2)
485) Jens Erik Nygård, Nygård Sport, 04:20:47 (2)
524) Greg Vannebo, Bjørn Myhre Sport, 04:23:51 (0)
533) Knut Idar Engene, Norcem/Leca/Bygg.no, 04:24:24 (0)
536) Jørn Enersen, Bjørn Myhre Sport, 04:24:36 (0)
540) Gunnar Hagen, Sande Sportsklubb, 04:25:04 (2)
556) Einar Nordengen, Hytteplan Sport, 04:27:28 (2)
563) Aslak Malthe Sørenssen, Ringeriks-Kraft AS, 04:28:19 (0)
588) Aslak Mygland, Peab BIL, 04:30:24 (1)
595) Arild Granum, Solberg Sportsklubb, 04:31:29 (0)
620) Håkon Skougstad, Ringeriks-Kraft AS, 04:33:57 (0)
641) Tom Pettersen, Hurum cykleklubb, 04:36:11 (1)
643) Ole Sunnset, Ringeriks-Kraft AS, 04:36:29 (0)
758) Roar Lobben, FMC Technologies, 04:50:13 (0)
767) Ivar Flage, Geilo IL, 04:51:22 (0)
769) Vidar Hanger, DnB NOR, 04:51:34 (1)
772) Ivar Ragnhildstveit, Pall Norge AS, 04:52:22 (0)

K55 Kvinner 55–59 år Makstid: 05:24:53
1) Grethe Foss, IF Frøy, 03:54:28 (SST)
2) Birgit Øverby Tennøe, BOC/Fuji, 03:58:47 (16)
3) Annie Winsnes Undlien, 04:32:27 (8)
10) Ingebjørg Trandum, BK-ski, 04:51:08 (GMK)
22) Kristin Ringdalen, Bjørn Myhre Sport/BK Ski, 05:19:43 (SMK)

M55 Menn 55–59 år Makstid: 04:20:36
1) Per Ivar Mork, Team Superfly/Lillehammer CK, 03:14:41 (9)
2) Kjell Ove Seim, Røldal IL, 03:30:07 (3)
3) Per Kristian Greve, Orkla CK, 03:31:43 (9)
10) Øystein Dagestad, Asker CK, 03:38:01 (SST)
14) Erik Bergan, Ringerike SK, 03:41:05 (12)
22) Willy Bjørsnøs, Volvo Aero Norge, 03:48:38 (SST)
27) John Kåre Myklebust, Volvo Aero Norge, 03:50:06 (8)
38) Stein Arne Lien, KDA/Eiker CK, 03:52:03 (FAT 15)
43) Ragnar Rosenlund, Nygård Sport, 03:53:30 (GMK)
50) Tom Kittelsen, Bjørn Myhre Sport, 03:55:38 (13)
51) Alf Peter Kahrs, Andebarkji Terrengsykkelklubb, 03:55:40 (12)
73) John-August Pleym, Follum BIL, 03:59:12 (8)
81) Svein Gulbrandsen, Ringkollen Skiklubb, 03:59:46 (14)
91) Oddvar Nygaard, Bjørn Myhre Sport, 04:00:36 (3)
93) Nils Halvor Thorsrud, Nygård Sport, 04:00:48 (4)
106) Håvard Bolstad, Statoil Norge AS, 04:03:09 (9)
110) Vidar Avdal, Bjørn Myhre Sport, 04:03:32 (4)
125) Terje Skjeggedal, Østlandsforskning, 04:05:32 (GMK)
135) Jan O. Endresen, Nordea/Bjørn Myhre Sport, 04:07:33 (13)
170) Asbjørn John Eggesbø, Drammen CK / Aibel BIL, 04:13:06 (SMK)
244) Jån Arne Evang, Bjørn Myhre Sport, 04:24:37 (0)
246) Tor Olav Olsen, Bjørn Myhre Sport, 04:24:38 (1)
248) Ottar Dørum, Eiker CK, 04:24:53 (0)
249) Widar Trømborg, Sande Sportsklubb, 04:25:00 (1)
251) Kjetil Eriksen, Konnerud IL, 04:25:19 (0)
254) Trond Pettersen, Aibel AS, DCK, 04:25:36 (0)

K60 Kvinner 60–64 år Makstid: 06:13:10
1) Bjørg-Guri Kildahl, Østmarka IL sykkel, 04:47:33 (14)
2) Frøydis Asmyhr, Bjørn Myhre Sport, 04:53:23 (8)
3) Randi Schreiner, Bryne CK, 04:56:04 (SST)
13) Unni Syvertsen, Din Kiropraktor, 05:57:04 (GMK)

M60 Menn 60–64 år Makstid: 04:24:56
1) Kjell Aspebakken, Telenor BIL, 03:26:27 (16)
2) Arnfinn Salte, Norcem/Leca/Bygg.no, 03:27:26 (16)
3) Willie Juul Pedersen, Kloppa Off RoadKlubb, 03:29:12 (12)
18) Eivind Torsethaugen, Andebarkji, 03:56:15 (7)
46) Torleif Håvi, Veidekke BIL, 04:12:26 (2)
93) Per Steinar Karlsen, Hvittingfoss, 04:27:24 (2)
104) Svein Landaas, Svelvik SK, 04:30:13 (8)
115) Tron Magnus Trondsen, Ringerike SK, 04:34:50 (2)
121) Per Andresen, Birk Sport, 04:37:12 (3)
132) Nils Ole Skaugen, Bul ski og kajakk, 04:41:19 (1)
142) Dag Henning Larsen, Ringeriks-Kraft AS, 04:46:24 (1)
151) Tore Gilhuus, Bjørn Myhre Sport/BK-Ski, 04:50:12 (1)

M65 Menn 65–69 år Makstid: 04:47:40
1) Johan Reidar Høgseth, Eidsvoll sykkelklubb, 03:33:23 (FAT 15)
2) Arne Moen, Draka Comteq BIL, 03:47:07 (12)
3) Per Gunnar Jevne, Nittedal IL, 03:56:20 (14)
16) Magne Hauge, BK-ski, 04:22:05 (8)
50) Johnny Skullestad, Bjørn Myhre Sport, 04:50:42 (15)

K70 Kvinner 70–74 år
1) Solveig Nyberg, Åslia Skilag, 05:57:26 (FAT 15)
2) Jannicke Schanche, Arcus/ IF Frøy, 06:23:40 (18)
3) Gerd Lysne Johansen, Andebarkji, 06:44:37 (SST)

M70 Menn 70–74 år Makstid: 05:38:28
1) Asbjørn Berger, Mangenfjellet Turlag, 04:22:01 (17)
2) Eivind Økern, CK Nittedal, 04:30:30 (13)
3) Steinar Svenkerud, Åslia Skilag, 04:30:42 (9)
28) Egil Fladmark, Hellas, 05:40:27 (2)

M75 Menn 75–79 år Makstid: 06:26:32
1) Kurt Stille, Gammel Dansk fra 1934, 04:13:24 (FAT 15)
2) Steinar Bersvendsen, Bjørn Myhre Sport/BK-Ski, 05:02:54 (13)
3) Ola Meistad, 05:03:57 (13)
Klasse: TAN Tandem Makstid: 04:45:39
1) Jon-Henrik Handley, Drammen CK, 03:35:48 (7)
1) John Markus Lervik, Asker CK, 03:35:48 (2)
2) Jørn Almberg, Team Sportsbua, 03:47:29 (7)
2) Stein Vegar Larsen, Drammen CK/Nordic Green Power, 03:47:29 (11)
3) Bedir Yiyit, Team RP, 04:15:59 (SMK)
3) Tomas Myre, 04:15:59 (SMK)
4) Espen Langli, Asker CK / YIT, 04:23:30 (SST)
7) Tormod Borgen, Svelvik SK, 05:23:55 (8)
9) Anne Tveten, Team RP, 05:49:55 (3)
9) Harald Enevoldsen, Team RP/Eiker Cykleklubb, 05:49:55 (7)

Jenter 12 år
1) Katrine Seim, Hol Idrettslag, 00:18:01
2) Ida Troneng, 00:18:47
3) Kristine Amundsen, Jardar IL, 00:18:49
8) Mari Hægstad, Fiskum IL – Sykkel, 00:21:32

Gutter 12 år
1) Ådne Anmarkrud, Konnerud IL – Sykkel, 00:29:43
2) Martin Siggerud, Soon CK, 00:31:21
3) Vebjørn Hegdal, Larvik Ski, 00:32:30
6) Håkon Lunder Aalrust, Asker CK, 00:33:58
8) Erik Høiås, IF Birkebeineren sykkel, 00:35:42
37) Mathias Skrede, Geilo IL, 00:41:54
41) Sivert Bakken, Bødalen IF, 00:43:00
46) Ole Marius Kirkeng, ROS ski, 00:43:15
48) Vegard Myklemyr, IF Birkebeineren, 00:43:21
64) Filip Fjeld Andersen, Andebarkji, 00:45:51
76) Nicolai Aleksander Olsen, ROS, 00:47:14
87) Jostein Bjørnstad, 00:51:16

Jenter 13 år
1) Ellinor Høgberg, Sportsklubben Rye, 00:32:40
2) Anna Haugsbø Hermansen, BOC, 00:34:08
3) Stina Meinicke, BOC, 00:35:54
33) Siri Runden, IF Birkebeineren, 00:56:48
34) Synnøve Bredli, 01:09:06
35) Marie Kvistad Vee, Simostranda, 01:13:27

Gutter 13 år
1) Petter Fagerhaug, Romeriksåsen SK, 00:43:09
2) Aleksander Fjeld Andersen, Anderbarkji, 00:43:31
3) Eivind Stikbakke, Østre Toten Skilag, 00:44:13
5) Mathias Stampe, Drammen CK, 00:45:35
24) Gaute Eriksen, ROS IL, 00:51:50
27) Magnus Faanes, Fiskum IL – Sykkel, 00:52:22
31) Torstein Wiiger Opsahl, Drammen CK, 00:53:03
38) Emil Wiik, IL ROS, 00:54:12
47) Martin Bjørndalen Mathisen, Simostranda, 00:55:15
49) Eirik Sæterøy, Åssiden IF, 00:56:31
52) Brage Reier Groven, Drammen Strong, 00:56:57
55) Simen Sauro, Kongsberg, 00:57:12
66) Håvard Hanssen, Anderbarkji, 00:59:05
76) Tobias Bjørnstad, 01:00:53

Gutter 14 år
1) Andreas Nygaard, Solør CK, 00:46:36
2) Vebjørn Finstad, Skedsmo Skiklubb, 00:50:44
3) Ola Lundsvoll, Skedsmo Skiklubb, 00:52:13
7) Erik Hægstad, Fiskum IL sykkel, 00:40:44
17) Kristian Killingberg, Asker CK, 00:43:55
51) Ola Jordheim, Andebarkji, 00:50:52
62) Jørgen F Dahl, Dahl Racing Team, 00:53:34
97) Simen Kleven, Asker CK, 01:19:21

Jenter 15 år
1) Selma Ahlsand, Rye / Kjelsås, 00:47:25
2) Henriette Elverum Handal, IF Frøy, 00:48:23
3) Frida Rønning, Lillehammer CK, 00:48:52
15) Hilde Myklemyr, IF Birkebeineren, 01:02:14
23) Victoria Lilleland, 01:17:11

Gutter 15 år
1) Eirik Sverdrup Augdal, Ringerike SK, 00:47:45
2) Eirik B. Langerud, Drammen CK, 00:50:06
3) Vebjørn Aaseth, J/H Sykkel, 00:50:56
7) Henrik Lunder Aalrust, Asker CK, 00:51:54
13) Simen Svartås, Asker CK, 00:52:51
19) Sondre Svevad, Drammen CK, 00:55:52
23) Henrik Sæter, Drammen CK, 00:57:07
27) Joakim Dalsgaard Christensen, Drammen CK, 00:57:48
30) Filip Papoutsis, 00:58:52
38) Jens Bredde Vig, Drammen Strong, 01:00:26
41) Ola Einbu Baugerød, Kongsberg-IF Sykkel, 01:01:32
53) Mattias Egeberg, 01:06:57

Jenter 16 år
1) Eline G. Brustad, Asker CK, 00:44:29
2) Anniken Gjerde Alnæs, Gjerdrum IL Ski, 00:48:29
3) Elise Tvedt Engen, Ringerike SK, 00:50:03
Gutter 16 år
1) Fredrik Fang Liland, Romeriksåsn SK, 00:44:51
2) Anders Lie Håkenrud, Asker CK, 00:46:37
3) Anders Dalgaard, Romeriksåsen SK, 00:46:51
5) Andreas Haverstad, Asker CK, 00:48

SE VIDEO:

Kommentarer til denne saken