LIER: Det er nå tatt ut tiltale mot liungen som har vært siktet for drapet på Sukanya Banglek i Lier 8. januar i år.
I tiltalen fremkommer det at han skal ha kvalt henne med begge hender, slått henne i bakhodet med en treningsmanual og brukt kneet til å sparke henne i overkroppen. Hun fikk blant annet flere ribbeinsbrudd og døde av skadene.
Banglek, som var svensk statsborger, ble 69 år gammel. Hun etterlot seg to sønner.
Ikke et tilfeldig drap
Det var rundt klokken 03:00 natt til lørdag 8. januar at politiet rykket ut til Vitbank i Lier. Kort tid senere ble en mann i 40-årene fra Kosovo pågrepet. Det var ham selv som ringte politiet og varslet om drapet.
Han ble senere varetektsfengslet, hvilket han har sittet siden. Nå risikerer han mellom 8 til 21 års fengsel.
Politiet om drapssiktede: – Han har utøvd vold mot henne som førte til at hun døde
Statsadvokat Vibeke Gjøslien ønsker ikke å si noe om hvilken relasjon det skal ha vært mellom liungen og Banglek, men sier de to kjente til hverandre og at det ikke var tilfeldig drap.
Hva slags relasjon det skal ha vært mellom de to er ventet å bli kjent under rettssaken som etter planen starter i Drammen tingrett 3. januar. Det er satt av to dager til behandling av saken.
Det har onsdag formiddag ikke lykkes Drammens Tidende å komme i kontakt med mannens forsvarer Jon Anders Hasle.